Ogłoszenia duszpasterskie /

30. Niedziela Zwykła – 27 października 2019

30. Niedziela Zwykła – 27 października 2019

niedziela 27.10.2019

 1. W piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie Eucharystii o godz. 15.00, ponieważ o godz. 15.00 będą celebrowane nabożeństwa na poznańskich cmentarzach. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

 2. W sobotę, 2 listopada, przypada Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Eucharystia za zmarłych parafian w minionym roku odbędzie się o godz. 17.00. Zapraszamy na tę Mszę św. szczególnie rodziny zmarłych. Podczas tej Eucharystii będziemy prosili przedstawiciela rodziny o przeniesienie znicza pod ołtarz.

 3. Różaniec z wymieniankami za zmarłych rozpoczynamy 2 listopada o godz. 18.00. Wymienianki można składać w zakrystii i biurze parafialnym.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta wyjątkowo w czwartek od godz. 17.00 aby móc uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z Najświętszym Sakramentem w środę (tych co odwiedza w piątki) i w czwartek (tych co odwiedza w soboty); natomiast ks. Łukasz w sobotę rano. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo wg Siostry Łucji.

 5. Zachęcamy do modlitwy przez godzinę w intencji dobrych owoców Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii. Od 10 do 18 listopada – przez dzień i noc będzie można czuwać w kościele na modlitwie. Prosimy aby z tyłu kościoła zapisywać się na listy na wyznaczone godziny.

 6. Przygotowujemy się również do zewnętrznego przywitania Matki Bożej w naszej Parafii. Do udekorowania naszych domów można nabyć: plakaty na okno po 2 i 3 zł oraz flaga 10 zł, a z kijem 20 zł.

 7. Caritas Parafialna będzie nieczynna 31 października.

 8. W ramach Festiwalu Organowego im. ks. Józefa Jasińskiego zapraszamy na ostatni koncert organowy dzisiaj o godz. 16.00. Informacje o całym Festiwalu na plakatach.

 9. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Caritas parafialną.

 10. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

 11. W minioną niedzielę na Papieskie Dzieła Misyjne zebraliśmy 1495 zł. Składamy Bóg zapłać za złożone ofiary.

 12. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy w terminie od 26.04.2020 do 3.05.2020. W programie m.in. zwiedzanie Lizbony, Porto i Santiago de Compostela. Szczegóły na plakatach. Zapisy w biurze parafialnym.

 13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

 14. Zapraszamy po Eucharystii do kawiarenki parafialnej.

 15. W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Jarosława (K) Matuszyńska i Benon Jarzyński. Dobry Jezu, a nasz Panie…

OGŁOSZENIA MSZA ŚW. GODZ. 11.00

 1. Zakończenie różańca dla dzieci w środę o godz. 17.00.

 2. Ogniska misyjnego nie będzie w tym tygodniu ze względu na Dzień Zaduszny.

Msze Św.

w dni powszednie:
8:00, 18:30

w niedziele i święta:
8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 15:00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia), 18:30 (akademicka)

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Pon - Sob: 8:30 - 18:00

W czwartki Adoracja Najświętszego Sakramentu do 24.00

Zobacz więcej

Spowiedź Św.

w dni powszednie
30 minut przed każdą Mszą Świętą

Zobacz więcej

Biuro parafialne

poniedziałek, środa
17:00-18:30

wtorek, czwartek, sobota
9:30-12:00

piątek - nieczynne

Zobacz więcej

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM